Terapeutyczny Punkt Przedszkolny TADZIO

Usługi dodatkowe

Kilka słów o nas

Jesteśmy rodzinną firmą, której plany założenia pojawiły się kilka lat temu. W końcu, gdy pojawiła się odpowiednia chwila i sprzyjające okoliczności, ruszyliśmy z pracami. W pierwszej kolejności powstał gabinet integracji sensorycznej, co pozwoliło nam uzyskać silną pozycję na lokalnym rynku i zyskać dobre opinie. W tym samym czasie przeprowadzaliśmy prace dostosowawcze, aby nowa placówka spełniała szereg rygorystycznych wymogów. Po wielu miesiącach wysiłku, poniesionych kosztów, walki z czasem...udało nam się!

Tworząc przedszkole przyświecało nam kilka ważnych dla nas celów:

1. zachowanie kameralnej, domowej i rodzinnej atmosfery - wolnej od zimnego firmowego podejścia, w której każde dziecko będzie czuło się swobodnie i bezpiecznie

2. zapewnienie wszechstronnego wsparcia podopiecznym i rodzicom dzięki profesjonalnemu zespołowi

3. odejście od negatywnych praktyk, które często są spotykane w naszej branży

4. budowanie relacji, które pozostawią po sobie tylko dobre wspomnienia, gdy dziecko opuści nasze progi :)

Dlatego w każdy metr pomalowanej ściany, odremontowanej podłogi, zakupionych pomocy i książeczek czy skręconych mebli włożyliśmy tyle serca, ile tylko byliśmy w stanie. Na jednej ze ścian artystki z Ukrainy namalowały Tadzia, którego widok cieszy, ale też daje miłe wspomnienie o tym, że wyszedł spod rąk fajnych osób, których w innych okolicznościach zapewne nigdy byśmy nie spotkali.

Nazwa naszego przedszkola również jest związana z bliską nam osobą. Zawsze była dla nas ważna, dawała nam dużo ciepłych uczuć, pomagała, pocieszała dobrym słowem i dawała poczucie bezpieczeństwa. Misio Tadzio reprezentuje sobą wszystkie te dobre cechy i chcemy, aby każdy, kto nas odwiedzi, poczuł je. Gdy tak się stanie, będziemy bardzo szczęśliwi, bo to w każdym przypadku dla nas ważny sukces.

Wszystko to daje nam wiele motywacji, energii do działania i stawania się lepszymi, ponieważ nasze przedszkole jest częścią naszego serca!

I bardzo cieszy nas też to, że jesteśmy pierwszym takim przedszkolem w Zielonce! :)

Informacje o przedszkolu terapeutycznym Zielonka

pani Aleksandra

Dyrektor przedszkola

Psycholog   |   Seksuolog   |   Pedagog specjalny   |   Terapeuta Integracji Sensorycznej   |   Trener zastępowania agresji   |   Terapeuta TUS

Dyrektor przedszkola Zielonka - dzieci z autyzmem

Absolwentka studiów psychologicznych Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Ukończyła studia podyplomowe na kierunkach: Seksuologia Kliniczna, Integracja Sensoryczna, Kwalifikacja Pedagogiczna i Pedagogika Specjalna.

Doświadczenie zawodowe w pracy z dorosłymi zdobywała m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, Wojskowym Instytucie Medycznym (Klinika Psychiatrii i Stresu Bojowego) i Szpitalu Wolskim, prowadząc konsultacje psychologiczne, grupy wsparcia oraz grupy terapeutyczne pod okiem specjalistów w tych dziedzinach.

Doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi zdobywała również w placówkach terapeutycznych, w których prowadziła terapie psychologiczno-pedagogiczne z dziećmi posiadającymi orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz konsultacje psychologiczne i seksuologiczne, a także terapię integracji sensorycznej. Zdobyła cenne doświadczenie prowadząc i organizując pracę terapeutycznego punktu przedszkolnego na stanowisku dyrektora.

Ukończyła szkolenia z zastępowania agresji, mediacji, symultaniczno-sekwencyjnej nauki czytania oraz odbyła certyfikowany kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy uzyskując uprawnienia ratownika kpp.

W codziennej pracy przykłada dużą wagę do profesjonalizmu, specjalistycznego i indywidualnego podejścia do pacjenta. Ważnym elementem jej pracy jest kompleksowe podejście, w którym dobre samopoczucie rodziców jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ich dzieci.

pani Angelika

Pedagog   |    Terapeuta SI

Absolwentka kierunku Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza na Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Koszalinie, obecnie w trakcie studiów budujących kompetencje z zakresu integracji sensorycznej. Nauczycielka przedszkola z wieloletnim doświadczeniem, aktualnie nauczycielka w szkole dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz z różnymi sprzężeniami. Jej celem zawodowym jest praca w roli Terapeutki Integracji Sensorycznej. Zagadnienia integracji sensorycznej są obiektem jej zainteresowań od kilku ostatnich lat.

Ukończyła szereg szkoleń podnoszących wiedzę i umiejętności w zakresie pracy z dziećmi ze zdiagnozowanymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu, niepełnosprawnością intelektualną, a także obserwacji zachowań dzieci i młodzieży pod kątem występowania u nich depresji.

Prywatnie jest wielbicielką Nordic Walking, górskich wędrówek oraz literatury.

pani Marta

Dyrektor przedszkola Zielonka - dzieci z autyzmem

Absolwentka Pedagogium - Wyższej Szkoły Nauk Społecznych. Ukończyła studia na kierunkach Pedagogicznych - Resocjalizacja społecznie nieprzystosowanych oraz Wychowanie wczesnoszkolne z terapią.

Swoje doświadczenie zdobywała pracując w żłobkowych i przedszkolnych grupach mieszanych wiekowo

W naszym zespole jest od kwietnia 2023 r. w roli pedagoga prowadzącego grupowe zajęcia dydaktyczne. Poza Przedszkolem wciela się w rolę Terapeutki procesów integracji sensorycznej.

W swojej pracy stawia na budowanie u dzieci umiejętności samodzielnego myślenia i działania.

Zespół przedszkola Tadzio autyzm Zielonka

Terapeutyczny punkt przedszkolny Tadzio

kontakt@tadzio.edu.pl

ul. Kolejowa 25, 05-220 Zielonka

Fanpage przedszkole terapeutyczne Zielonka

A kuku, śledź nas na Facebooku!